Продължете към съдържанието

Резултатите от проекта за енергийна ефективност ще бъдат представени на пресконференция

Регионалният исторически музей – Благоевград организира заключителна пресконференция по проект „Подобряване енергийната ефективност на сградата на Регионален исторически музей Благоевград“.

По време на събитието ще бъдат представени основните цели на проекта, изпълнените строително-ремонтни и енергоспестяващи дейности, както и постигнатите резултати след реализацията на инициативата. Акцент ще бъде поставен върху подобрените условия в музейната сграда, повишаването на енергийната ефективност и създаването на по-добра среда както за посетителите, така и за работещите в институцията.

Проектът е част от усилията на музея за модернизиране на културната инфраструктура в Благоевград и за устойчиво управление на обществените сгради, свързани с опазването на културно-историческото наследство. Чрез реализираните дейности се очаква значително намаляване на енергийните разходи, подобряване на функционалността на сградата и създаване на по-благоприятни условия за съхранение на музейните фондове.

Пресконференцията ще се проведе на 26 май 2026 г. /вторник/ от 14:00 часа в Пресклуба на БТА – Благоевград.

От ръководството на музея отправят покана към представители на медиите, културни институции, партньори и граждани да присъстват на събитието и да се запознаят с резултатите от изпълнението на проекта.